Стратегія розвитку Золотопотіцької ОТГ

Стратегія розвитку ЗОЛОТОПОТІЦЬКОЇ об’єднаної Територіальної громади на 2018-2026 роки

Стратегія розроблена в рамках програми

"Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)",

яка фінансується USAID.

Золотий Потік, 2018 рік

Деценталізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)

ЗМІСТ

ВСТУП ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..  3

1. ДіагнОСТИКА умов місцевого розвитку – найважливіші висновки ……………………………..………………………..  4

2. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СОЦІОЛОГІЧНОГО ОПИТУВАННЯ МЕШКАНЦІВ …...………………………..  8

3. Результати SWOT-аналізу ……………………………………………………………………………………………………………………………………..  12

4. Стратегічне бачення розвитку громади ………………………………………………………………………………………………………….  17

5. СТРАТЕГІЧНІ ТА ОПЕРАЦІЙНІ ЦІЛІ ……………………………………………………………………………………………………………………………..  18

6. Індикатори впливу та результатів Стратегії …………………………………………………………………………………………………..  22

7. Узгодженість Стратегії з програмними та стратегічними документами …………………………………………….  24

8. Джерела фінансування заВДАНЬ Стратегії ……………………………………………………………………………………………………….  28

9. Система впровадження, моніторингу та оцінювання Стратегії ………………………………………………………………  31

10. ДЕТАЛЬНИЙ План заходів ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАТЕГІЇ …………………………………………………………………………………  34

Вступ

Стратегія Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади на 2018-2026 роки (далі Стратегія) була розроблена в рамках програми „Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)”.

Стратегія розроблена на підставі Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів», Закону України «Про засади державної регіональної політики», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів» в рамках програми DOBRE.

Стратегія є основним документом довгострокового розвитку Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади, який визначає пріоритети та напрямки її розвитку до 2026 року. Реалізація Стратегії передбачається в рамках партнерства влади, громади та бізнесу, де кожен партнер зможе знайти своє місце і свої інтереси та внести відповідний вклад у розвиток.

Розроблення стратегії припало на дуже важливий для українського суспільства час – реформування усіх сфер суспільного життя, в першу чергу – реформ адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, завдяки яким новоутвореним об’єднаним територіальним громадам передаються повноваження і ресурси згідно принципів Європейської хартії місцевого самоврядування, що означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання та управління суттєвою часткою публічних справ під власну відповідальність в інтересах місцевого населення.

Методологія, яку застосовано для розроблення Стратегії  базується на підходах до стратегічного планування Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL), яка є партнером Global Communities в імплементації компоненту стратегічного планування в громадах програми DOBRE, а саме - на переконанні, що стратегія розвитку не лише визначає головні напрямки дій органу місцевого самоврядування, а виконує роль плану розвитку всієї місцевої громади. Це, в свою чергу, актуалізує потребу знаходження на місцевому рівні консенсусу навколо основних положень стратегії, узгодження сфери та передумов залучення широкого кола зацікавлених осіб в процес її реалізації. Стратегія Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади на 2018-2026 роки гармонізується із пріоритетами і цілями стратегічних документів вищого рівня, а саме:

• Стратегією сталого розвитку «Україна-2030»;
  • Державною стратегією регіонального розвитку України на період до 2020 року;
  • Стратегією розвитку Тернопільської області до 2020 року.

Стратегія робить наголос на сталий розвиток громади, який передбачає інтеграцію економічної, соціально-культурної та екологічної складових розвитку. Наслідком такого підходу має стати зростання якості життя мешканців із перспективою забезпечення сталості такого росту.

Стратегія була розроблена Робочою групою зі стратегічного планування, сформованою рішенням Голови громади. До її складу увійшли представники органу місцевого самоврядування, працівники апарату ради, представники місцевих закладів освіти, культури, соціальної допомоги, охорони здоров’я; представники бізнес-середовища, громадського сектору та лідери громади. Організовували роботу Групи експерти програми DOBRE Войцех Одзімек (FRDL) і Олександр Софій (ГО «Європейський діалог»).

Робота, пов’язана із розробленням Стратегії передбачала такі дії:

• Опрацювання діагнозу стану соціально-економічного розвитку громади,
  • Проведення соцілогічних досліджень серед мешканців громади,
  • Проведення аналізу чинників зовнішнього і внутрішнього середовища (SWOT-аналіз),
  • Ідентифікація бачення майбутнього громади,
  • Визначення стратегічних та операційних цілей Стратегії,
  • Окреслення показників впливу та результатів впровадження Стратегії,
  • Визначення взаємозв’язків між Стратегією з іншими стратегічними документами вищого рівня,
  • Ідентифікація реалістичних джерел фінансування завдань операційного плану Стратегії,
  • Опрацювання системи впровадження та моніторингу реалізації Стратегії разом із визначенням підходу до актуалізації документу,
  • Розроблення детального плану дії в межах середньострокової перспективи.

Організатори щиро вдячні усім учасникам 5-ти зустрічей Робочої групи, які відбулися в період з 18 жовтня 2017 року по 12 березня 2018 року. Вдячні за витрачений час, взяту на себе відповідальність у громадських справах та змістовну участь у процесі розроблення Стратегії Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади на 2018-2026 роки.

Завантажити увесь текст...