ЗОЛОТОПОТІЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Тернопільська область, Чортківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Р І Ш Е Н Н Я №2692

Дата: 21.11.2024 11:43
Кількість переглядів: 22

ЗОЛОТОПОТІЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧОРТКІВСЬКОГО  РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ТРИДЦЯТЬ ДЕВ’ЯТА СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я №2692

 

 

 27 жовтня 2024 року                                                          смт. Золотий Потік

 

Про затвердження статуту

Миколаївського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради

 

 

 

Відповідно до пункту 39 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, частини 4 статті 36 Кодексу законів про працю України, Закону України від 17 листопада 2020 року №2009-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій", постанови Верховної ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 12 липня 2020 року №807-ІХ, статей 26, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", статті 16 Закону України «Про дошкільну освіту», селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. У зв’язку із зміною назви та внесенням змін до статуту Миколаївського дошкільного навчального закладу, код ЄДРПОУ 34571639.

1.1. Перейменувати комунальний заклад – Миколаївський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок), код ЄДРПОУ 34571639, у Миколаївський заклад дошкільної освіти (дитячий садок).

1.2. Затвердити скорочене найменування Миколаївського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради, код ЄДРПОУ 34571639,  Миколаївський ЗДО (дитячий садок).

1.3. Місцем знаходження Миколаївського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради, код ЄДРПОУ 34571639, визначити за адресою: село Миколаївка, вул. Центральна, 29 , Чортківський  район, Тернопільська область, Україна, поштовий індекс 48465 .

1.4. Внести зміни до статуту Миколаївського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради, код ЄДРПОУ 34571639,  виклавши його в новій редакції, що додається.

1.5. Затвердити статут Миколаївського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради, код ЄДРПОУ 34571639,  в новій редакції, що додається.

1.6. Уповноважити Гаврилюк Світлану Яківну, директора Миколаївського закладу дошкільної освіти (дитячий садок), підписати нову редакцію статуту Миколаївського закладу дошкільної освіти .

1.7. Встановити, що Миколаївський  заклад дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради, код ЄДРПОУ 34571639, є правонаступником всіх прав та обов’язків Миколаївського дошкільного навчального закладу, код ЄДРПОУ 34571639 .

1.8. Зобов'язати Гаврилюк Світлану Яківну, директора Миколаївського  закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради Тернопільської області, подати державному реєстратору документи для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зокрема зміни засновника, зміни найменування, зміни місця знаходження, змін до установчих документів, з врахуванням особливостей Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", після виконання пункту 8 даного рішення.

1.9. Зобов'язати Гаврилюк Світлану Яківну, директора Миколаївського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради Тернопільської області, після внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань забезпечити виготовлення печаток, штампів та вжити інших організаційних заходів з метою налагодження роботи закладу.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної і молодіжної політики, спорту і туризму.

 

 

 

 

Т.в.о. селищного  голови                                                        Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сесії

Золотопотіцької селищної ради       восьме скликання

від 17 жовтня  2024 року №2692

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

Миколаївського закладу дошкільної освіти  (дитячий садок)


Золотопотіцької селищної ради

Тернопільської  області

код ЄДРПОУ  34571639

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

Золотий Потік

                                                     2024 р.

 

І. Загальні положення

1.1. Миколаївський заклад дошкільної освіти (дитячий садок)  Золотопотіцької селищної ради Тернопільської області (далі – заклад освіти), код ЄДРПОУ 34571639  знаходиться у комунальній власності Золотопотіцької селищної ради Тернопільської області.

1.2. Заклад освіти має повне та скорочене найменування:

- повне: Миколаївський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) Золотопотіцької селищної ради Тернопільської області;

- скорочене: Миколаївський  ЗДО (дитячий садок) .

1.3. Місце знаходження: село Миколаївка, вул. Центральна, 29 , Чортківський  район, Тернопільська область, Україна, поштовий індекс 48465  .

1.4. Організаційно-правова форма за КОПФГ: комунальна організація (установа, заклад).

1.5. Засновником закладу освіти є  Золотопотіцька селищна рада (код ЄДРПОУ 04392735),  (далі – Засновник).

1.6. Уповноваженим органом управління закладом освіти є відділ освіти Золотопотіцької селищної  ради  (далі – Орган управління).

1.7. Засновник  через Орган управління здійснює фінансування закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.8. Заклад освіти є юридичною особою і діє на підставі Статуту, який затверджується Засновником, має  печатку, штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами.

1.9. Заклад освіти  в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти та науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами та власним Статутом.

1.10. Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

1.11. Держава надає всебічну допомогу сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини; забезпечує права дитини на доступність і безплатність обов’язкової дошкільної освіти у межах державних вимог, піклується про збереження та зміцнення здоров'я, психічний та фізичний розвиток дітей.

1.12. Заклад освіти надає дошкільну освіту: громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; іноземцям та особам без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, у порядку встановленому для громадян України.

1.13. Завданнями закладу освіти є:

- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини;

- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду та готовності продовжувати освіту;

- надання дитині обсягу інформації, доступної віку,  навчання практично засвоювати важливі уміння та навички (набути компетентностей), опанування системою моральних цінностей, отримання життєвого та соціального досвіду спілкування та поведінки;

- здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.

1.14. Заклад  дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Законом України  «Про дошкільну освіту» та даним Статутом.

1.15. Мова навчання у дошкільному закладі визначається відповідно до Конституції України і Закону України «Про мову».

1.16. Заклад  освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

- формування життєвої компетенції дошкільників через основні лінії Базового компоненту дошкільної освіти та державні  освітні програми;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

 

ІІ. Комплектування закладу дошкільної освіти

2.1. Заклад освіти має ліцензію на провадження освітньої діяльності розраховану на 50 дитини.

2.2. Зарахування дітей до  закладу дошкільної освіти здійснюється його директором  протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

2.3. Прийом заяв про зарахування дітей до закладу дошкільної освіти може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації.

2.4. Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом директора закладу дошкільної освіти.

2.5. До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

2.6. Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до комунального закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

2.7. Першочергово до комунальних закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:

- є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

- є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

- належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

- належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

- перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

- діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

- мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

2.8. Під час подання заяви про зарахування дитини до комунального закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до комунального закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

2.9. Після зарахування до комунального закладу дошкільної освіти дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

2.10. Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

2.11. Для переведення вихованця з одного закладу дошкільної освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати директору відповідного закладу дошкільної освіти заяву про зарахування дитини письмово або за допомогою системи електронної реєстрації (у разі її запровадження).

2.12. Директор  закладу дошкільної освіти впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого строку подання необхідних документів.

2.13. Переведення вихованця із державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти відбувається на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).

2.14. За вихованцем зберігається місце у  закладі дошкільної освіти у літній період та у таких випадках:

у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

у разі карантину в закладі дошкільної освіти;

на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

2.15. Відрахування дітей з закладу освіти може здійснюватись:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом 2-х місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

2.16. Директор  закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів до такого відрахування.

2.17. Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється відповідним наказом директора закладу дошкільної освіти.

 

3. Структура та організація діяльності закладу дошкільної освіти

3.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. Літній період починається 1 червня і закінчується 31 серпня.

3.2.Групи  комплектуються за віковими ознаками: одновікові, різновікові, інклюзивні, відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах освіти з урахуванням побажань батьків або осіб, які їх замінюють.

3.3. Кількість дітей у групах:

- група дошкільного віку – до 20 дітей;

- різновікові групи – до 15 дітей;

- в оздоровчий період – 15 дітей;

- інклюзивна група –  не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.

3.4. Засновник закладу дошкільної освіти може  встановлювати граничну чисельність вихованців у групі меншу, ніж визначено нормативами наповнюваності груп дітьми у закладі дошкільної освіти.

3.1. Режим роботи закладу освіти, тривалість і перебування в ньому дітей встановлюється його Засновником відповідно до законодавства України.

3.2. Заклад дошкільної освіти  працює в режимі п’ятиденного робочого тижня, протягом 8-ти годин. Вихідні дні – субота, неділя, святкові та неробочі дні. Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти: з 8.00 до 17.00.

3.3. За бажанням батьків у закладі освіти може встановлюватися гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого перебування дітей, а також чергові групи.

3.4. У разі потреби графік та режим роботи закладу може змінюватися за погодженням з Органом управління.

3.5. Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх належного розвитку, з дотриманням принципів здорового харчування та натурального набору продуктів згідно з нормативними документами щодо організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання організації харчування у закладах освіти.

3.6. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

3.7. Порядок встановлення плати за харчування дитини у  комунальному закладі дошкільної освіти визначається Кабінетом Міністрів України.

4. Організація освітнього процесу

4.1. У закладі дошкільної освіти освітній процес включає розвиток, виховання, навчання його вихованців і відбувається відповідно до освітньої програми. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти.

4.2. Заклади дошкільної освіти для формування освітніх програм закладу можуть використовувати освітні програми, рекомендовані МОН.

4.3. Рішення про обрання та використання освітньої програми закладом дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу дошкільної освіти та затверджується його директором. Кожна освітня програма повинна передбачати набуття дитиною компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

4.4. Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти МОН.

4.5. Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.

4.6.  Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 51, ст. 1735).

4.7.  На основі освітньої програми педагогічна рада закладу дошкільної освіти визначає план роботи на навчальний рік та літній період, що конкретизує організацію освітнього процесу. План роботи закладу дошкільної освіти затверджується його директором.

4.8.  Заклад дошкільної освіти самостійно визначає форми організації освітнього процесу.

4.9. Розклад організації освітнього процесу затверджується директором закладу дошкільної освіти до початку навчального року.

4.10. Надання додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, запроваджується лише за згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини. Додаткові освітні послуги надаються за рахунок коштів батьків або інших законних представників дитини, фізичних та юридичних осіб на основі угоди, укладеної між одним із батьків або іншим законним представником дитини та закладом дошкільної освіти в межах гранично допустимого навантаження дитини.

5. Учасники освітнього процесу

5.1. Учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є:

- діти дошкільного віку, вихованці;

- педагогічні працівники: директор,  вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктори з праці, інструктори з фізкультури, інструктори слухового кабінету, музичні директори, директори гуртків та інші спеціалісти;

- помічники вихователів та няні;

- медичні працівники;

- батьки або особи, які їх замінюють;

- асистенти дітей з особливими освітніми потребами;

5.2. Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються згідно із законодавством.

5.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією УкраїниЗаконами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

5.4. Дитина має гарантоване державою право на:

- безоплатну дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти;

- безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

- безоплатне медичне обслуговування у закладі дошкільної освіти;

- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

- здоровий спосіб життя;

- діти з особливими освітніми потребами, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.

5.5.  Педагогічні працівники закладів дошкільної освіти у партнерстві з батьками або іншими законними представниками дитини забезпечують єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).

5.6. Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти та цього Статуту.

5.7. Залучення вихованців під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з виконанням освітньої програми, забороняється.

5.8.  Права, обов’язки та соціальні гарантії інших працівників закладу дошкільної освіти регулюються трудовим законодавством та трудовими договорами.

5.9.  Педагогічні та інші працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоров’я вихованців згідно із законом.

5.10. Працівники закладу дошкільної освіти проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

5.11. До основних обов’язків медичного працівника, який безпосередньо забезпечують медичний супровід в закладі дошкільної освіти, належить:

- моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;

- здійснення контролю за своєчасністю проходження медичних оглядів, у тому числі поглиблених, організація виконання профілактичних та оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності;

- здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження;

- медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів;

- проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або інших законних представників дитини та працівників закладу.

6. Управління закладом дошкільної освіти

6.1.  Керівництво закладом дошкільної освіти здійснює його директор.

6.2. Директора закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник або уповноважений ним  орган (особа).

6.3.  Директором закладу дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу  педагогічну освіту, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

6.4.  Директор закладу дошкільної освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

6.5. Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність директора закладу дошкільної освіти визначаються законом та установчими документами закладу дошкільної освіти.

6.6. Директор закладу дошкільної освіти:

     - організовує діяльність закладу дошкільної освіти;

- вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

- призначає на посаду та звільняє з посади усіх працівників закладу, визначає їх функціональні обов’язки;

- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

- забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу дошкільної освіти;

- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу дошкільної освіти;

- сприяє здоровому способу життя вихованців та працівників закладу дошкільної освіти;

- забезпечує створення у закладі дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування);

- видає у межах компетенції накази і контролює їх виконання;

- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу дошкільної освіти.

6.7. Колегіальним постійно діючим органом управління закладом дошкільної освіти є педагогічна рада, повноваження якої визначаються установчими документами відповідного закладу. Директор закладу дошкільної освіти є головою педагогічної ради.

6.8. Педагогічна рада створюється в усіх закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності за наявності не менше трьох педагогічних працівників. Для закладів дошкільної освіти з однією - двома групами може утворюватися одна педагогічна рада на кілька закладів.

6.9. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти входять усі педагогічні працівники закладу,  інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

6.10. На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

6.11. Педагогічна рада обирає із свого складу секретаря на навчальний рік.

6.12. Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

- схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

- розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу в закладі;

- визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

- затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи;

- затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу;

- розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;

- розглядає інші питання, віднесені законом та/або установчими документами закладу до її повноважень.

6.13. Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями (наказами) директора закладу.

6.14. Кількість засідань педради визначається доцільністю та умовами роботи закладу, але не менше 4-х засідань в рік.

6.15.  У закладі дошкільної освіти можуть діяти органи самоврядування працівників такого закладу, органи батьківського самоврядування, інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

6.16.  Повноваження, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються Законами України “Про освіту”“Про дошкільну освіту”.

6.17.  Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти.

6.18. Загальні збори (конференція) заслуховують щорічні звіти директора закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності, розглядають питання навчально-виховної, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.

7. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна

база  закладу дошкільної освіти

7.1.  Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти провадиться відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та інших нормативно-правових актів.

7.2. Заклад дошкільної освіти фінансується з місцевого бюджету та інших джерел не заборонених законодавством.

7.3. Майно закладу дошкільної освіти належить йому на правах, визначених законодавством.

7.4. Майно закладу дошкільної освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладом освіти, пов’язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу, з урахуванням визначення органом управління можливості користування нерухомим майном відповідно до законодавства.

7.5. Заклад дошкільної освіти може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України.

7.6. Засновник  закладу дошкільної освіти має право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

7.7. Засновник закладу освіти або уповноважена ним особа:

- затверджує установчі документи закладу освіти, їх нову редакцію та зміни до них;

- укладає строковий трудовий договір  з директором закладу освіти, призначеним у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти;

- розриває строковий трудовий договір  з директором закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти;

- затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством.

7.8.  Штатні розписи  закладу дошкільної освіти незалежно від підпорядкування і типу встановлюються відповідним органом управління освітою на основі Типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти, затверджених МОН у погодженні з Мінфіном.

7.9. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти, у тому числі забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування, фінансуються за рахунок коштів засновника закладу та інших джерел, не заборонених законодавством.

7.10. Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди,  земельні ділянки, комунікації, обладнання, інші засоби.

7.11. Реорганізація або ліквідація діючого закладу  дошкільної освіти допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) міста або на підставі результатів місцевого референдуму.

 

Директор   Миколаївського  закладу

дошкільної освіти  (дитячий садок)                                Світлана ГАВРИЛЮК                            

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь