ЗОЛОТОПОТІЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Тернопільська область, Чортківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Другий і завершальний сеанс перегляду мультфільму "Думками навиворіт"

Дата: 22.03.2024 08:18
Кількість переглядів: 100

18, 20 та 21 березня 2024 року відбувся другий і завершальний сеанс перегляду мультфільму "Думками навиворіт" разом з психологами Пулик Оксаною та Климчук Тетяною в Трибухівській громаді на базі Трибухівської школи, Золотопотіцькій громаді на базі Золотопотіцької бібліотеки та в Монастириській громаді на базі інклюзивно-ресурсного цетру.
❓️Чому ми обрали саме цей витвір для перегляду?
1️⃣ Мультфільму "Думками навиворіт" аплодують критики, його обожнюють глядачі і, більше того, він отримав премію "Оскар" за кращий анімаційний повнометражний фільм.
2️⃣ Консультантом даного мульта виступив Дачер Келтнер - професор, директор-засновник наукового центру університету Берклі, США, який допоміг досягти того, що основні посилки фільму про емоції психологічно точні.
3️⃣ Головна героїня Райлі, як і дітки ВПО, переживає складні емоції через переїзд, втрату друзів та зміни звичного складу життя. І нам надзвичайно важливо було відстежити, як же нашим діткам вдалося пережити цей складний період свого життя (шановні читачі, якщо ви дочитали до цього місця, то напишіть Дігтярьовій Аллі в приватні повідомлення і ви отримаєте подарунок 😘).
⁉️ Яких же висновків дійшли наші психологи?
‼️‼️‼️‼️‼️
1️⃣ Печаль надзвичайно важлива для благополуччя людини. Печаль глибше пов'язана з людьми, оскільки є найважливішим компонентом щастя. Наприклад, коли "Радість" оглядається на один з "базових спогадів" Райлі і розуміє, що печаль Райлі згодом викликала співчуття до неї батьків і друзів, зробила їх ближче один до одного й перетворила цей спогад із жахливого в наповнений глибоким змістом і значенням. 
А діти України, що пережили ПЕЧАЛЬ, переселення, жахіття війни, втрату друзів та інше, відчувають цю печаль в сотні разів сильніше.🤯 І це зробило їх унікальними, таких дітей немає в світі. Вони стали одразу більш дорослішими, мудрішими, чуйнішими!!!
2️⃣ Щастя не можна нав'язувати, до його переживання не можна примушувати. Кожна дитина ВПО і їхні батьки важко переживали із приводу переїзду (був момент, коли мама плакала згадуючи під час перегляду своїх дітей, які говорили про втрату друзів). 
3️⃣ Треба усвідомлено приймати, а не пригнічувати важкі емоції. Замість того, щоб зациклюватись на драматизмі емоційної реакції, вдумлива людина добродушно розглядає й вивчає емоції, не приймаючи рішення про те, наскільки правильні або неправильні вони в даній ситуації. Такі ВПО продемонстрували більш низький рівень депресії, тривожності та негативного ставлення. Багато з них змогли не тільки налагодити більш високу якість свого життя, а й допомагають іншим ВПО вийти з депресії і налагодити своє життя на новому місці.

Саме з метою допомогти людям в схожих життєвих ситуаціях був створений проєкт «Рівний - Рівному», який втілюється ГО Година для України  в межах програми  «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства», що реалізується   БФ «КРИЛА НАДІЇ» за фінансової підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці».

● Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці» @Ministerstva vnitra ČR https://www.facebook.com/vnitro_cz/?locale=cs_CZ
● Благодійний фонд «Крила надії»
https://www.facebook.com/krylanadiyi.org.ua
● Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства
https://www.facebook.com/profile.php?id=61554275290848



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь