Головне управління ПФУ інформує стосовно виплати пенсії за вислугу років

Дата: 18.10.2023 10:22

Я – колишній вчитель, отримую пенсію за вислугу років. Зараз влаштувалася в загальноосвітню школу на посаду асистента вчителя інклюзивного класу. Чи маю я право в період роботи на виплату пенсії?

Закон України визначає обов’язок пенсіонера повідомити про факт свого працевлаштування або звільнення з роботи (стаття 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), оскільки право на виплату пенсії/визначення її розміру в багатьох випадках пов’язано зі статусом пенсіонера – «працюючий/ непрацюючий».

Зокрема, пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

У разі працевлаштування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється та поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.

Водночас у Вашому випадку робота на посаді асистента вчителя в загальноосвітньому навчальному закладі не дає право на призначення пенсії за вислугу років. Відтак, в період роботи на зазначеній посаді призначена пенсія за вислугу виплачується.

Головне управління Пенсійного фонду України

в Тернопільській області