ЗОЛОТОПОТІЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Тернопільська область, Чортківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про встановлення ставок земельного податку на території Золотопотіцької селищної ради на 2024 рік

Дата: 29.05.2023 10:34
Кількість переглядів: 130

Фото без описуП Р О Є К Т  

 

gerb 

ЗОЛОТОПОТІЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________ СКЛИКАННЯ

________ СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я № ____

 

 

від _____________  2023 року                                                    смт. Золотий Потік

 

Про встановлення ставок земельного

податку на території Золотопотіцької

селищної  ради на 2024 рік

 

Відповідно до статті 10, пункту 12.3 статті 12,  статей 265-287, 291-295  Податкового кодексу України,  керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону  України  «Про  місцеве самоврядування в Україні», за рекомендацією постійної комісії селищної ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Золотопотіцька селищна рада

ВИРІШИЛА:

 1. Установити  на території  Золотопотіцької селищної  ради на 2024 рік земельний податок (додаток 1).
 2. Встановити  ставки земельного податку (додаток 2).
 3. Надати  пільги  із сплати земельного податку (додаток 3).
 4. Оприлюднити  рішення на офіційному веб-сайті Золотопотіцької селищної ради.
 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
 6. Рішення  Золотопотіцької селищної ради від 05 липня 2022 року № 2012 «Про встановлення ставок земельного  податку на території Золотопотіцької селищної  ради на 2023 рік» визнати таким, що втратило чинність з 01.01.2024 року.
 7. Рішення набирає чинності з 01.01.2024 року .

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

                                                                                                

                                                                                                          Додаток №1

                                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

                                                                                                                       Рішення сесії Золотопотіцької селищної ради

                                                                                                     від «___» _______________ 2023 р.  № _____

                                  

Про оподаткування земельним податком

 

1. Платники плати за землю

1.1 На території Золотопотіцької селищної ради платниками земельного податку є:

1.1.1 власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2 землекористувачі.

1.2 Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

 

2. Об'єкти оподаткування

2.1 Об'єктами оподаткування земельним податком є:

2.1.1 земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.1.2 земельні частки (паї), які перебувають у власності.

 

3. База оподаткування

3.1 Базою оподаткування земельним податком є:

3.1.1  нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим додатком;

3.1.2 площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

4. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження), земельним податком

4.1 Податок за лісові землі складається із земельного податку та  рентної плати, що визначається податковим законодавством.

4.2 Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до статті 274 Податкового кодексу України.

4.3 Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до статтей 274 та 277 Податкового кодексу України.

 

5. Ставка земельного податку за земельні ділянки (незалежно від місцезнаходження)

5.1 Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

5.1.1 Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

5.2  Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено і які розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

5.3 Ставки земельного податку визначено у додатку 2 «Ставки земельного податку» до цього рішення.

5.4 Одиниця площі оподатковуваної земельної ділянки:

       - у межах населеного пункту - 1 (один) метр квадратний (кв. метр);

       - за межами населеного пункту – 1 (один) гектар (га).

 

6. Пільги зі сплати земельного податку

6.1 Перелік пільг для фізичних і юридичних осіб визначено у додатку 3 «Перелік пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку» до цього рішення.

6.2 Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 Податкового кодексу України, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

6.3 Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

6.4 Якщо фізична особа, визначена у додатку 3 до цього рішення сільської ради, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених пунктом 281.2 Податкового кодексу України, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги. У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

6.5 Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у пункті 281.1 Податкового кодексу України, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з урахуванням вимог пункту 284.2 Податкового кодексу України та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі недотримання фізичною особою вимог абзацу першого цього пункту пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

 

7. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

7.1 Не сплачується податок за:

7.1.1 землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

7.1.2 землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

7.1.3 земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

7.1.4 земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

7.1.5 земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

 

8. Порядок та особливості застосування пільг

8.1 Золотопотіцька селищна рада встановлює ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на території Золотопотіцької селищної об’єднаної територіальної громади.

8.2 Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право. Рішення щодо встановлення пільги приймається Золотопотіцькою селищною радою з урахуванням підпункту 12.3.7 статті 12 Податкового кодексу України.

8.3 Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

8.3.1 Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

 

9. Порядок обчислення плати за землю

9.1 Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, відомості про яку відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

 9.2 Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

9.3 Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

9.4 За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

9.5 Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статею 42 Податкового кодексу України, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58  Податкового кодексу України.

9.5.1 У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

9.5.2 У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

9.5.3 Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). У разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок.

9.5.4 Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

- розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку з урахуванням положень пунктів 284.1 та 281.5 Податкового кодексу України;

- розміру ставки земельного податку;

- нарахованої суми плати за землю.

9.5.5 У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган (контролюючі органи) за місцем знаходження кожної із земельних ділянок проводить (проводять) протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає)/надсилають (вручають) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

9.6 За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

9.7  Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового кодексу України за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

9.8 Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують особи з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних осіб з інвалідністю або дітей з інвалідністю, які перевозять осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю) з ураженням опорно-рухового апарату.

 

10. Податковий період для плати за землю

10.1 Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10.2 Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

 

11. Строк сплати плати за землю

11.1 Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

11.2 Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

11.3 Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

11.4  Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

11.5  Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

11.6 При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

11.7 У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

11.8 Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

11.9 У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені статтею 286 Податкового кодексу України, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

11.10  Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 Податкового кодексу  України.

 

 

12. Відповідальність

12.1 За невиплату або ухилення від сплати податку настає відповідальність згідно чинного законодавства.

 

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток № 2

                                                                                              ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

                                                                                                              Рішення сесії Золотопотіцької селищної ради

         •                                                                                                           від «___» ______________ 2023 р.  № _____

 

СТАВКИ
земельного податку1

 

Ставки встановлюються на 2024 рік та вводяться в дію з 01 січня 2024 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об'єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

 

Код області

Код району

Код
згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території об'єднаної територіальної громади

61

6121

6125550000

Золотопотіцька селищна рада

Вид цільового призначення земель 2

Ставки податку 3
(відсотків нормативної грошової оцінки)

 

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено (незалежно від місцезнаходження)

 

код 2

найменування 2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

для юридичних осіб

для фізичних осіб

 

01

Землі сільськогосподарського призначення

 

01.01

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.02

Для ведення фермерського господарства4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.03

Для ведення особистого селянського господарства4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.04

Для ведення підсобного сільського господарства4

0,800

0,800

0,800

0,800

 

01.05

Для індивідуального садівництва 4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.06

Для колективного садівництва 4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.07

Для городництва 4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.08

Для сінокосіння і випасання худоби 4

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.09

Для дослідних і навчальних цілей

0,800

0,800

0,500

0,500

 

01.10

Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства

-

-

-

-

 

01.11

Для надання послуг у сільському господарстві

0,500

0,500

0,500

0,500

 

01.12

Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції

-

-

-

-

 

01.13

Для іншого сільськогосподарського призначення

0,500

0,500

0,500

0,500

 

01.14

Для цілей підрозділів 01.01 - 01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

02

Землі житлової забудови

 

02.01

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 4

0,100

0,100

-

-

 

02.02

Для колективного житлового будівництва 4

0,100

0,100

-

-

 

02.03

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку

0,100

0,100

-

-

 

02.04

Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання

0,100

0,100

-

-

 

02.05

Для будівництва індивідуальних гаражів

0,100

0,100

0,100

0,100

 

02.06

Для колективного гаражного будівництва

0,100

0,100

0,100

0,100

 

02.07

Для іншої житлової забудови

0,100

0,100

0,100

0,100

 

02.08

Для цілей підрозділів 02.01 - 02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

03

Землі громадської забудови

 

03.01

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування 4

1,000

-

-

-

 

03.02

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 4

1,000

-

-

-

 

03.03

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги 4

1,000

-

-

-

 

03.04

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 4

1,000

-

-

-

 

03.05

Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 4

1,000

-

-

-

 

03.06

Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 4

1,000

-

-

-

 

03.07

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

1,000

1,000

5,000

5,000

 

03.08

Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування

1,000

1,000

5,000

5,000

 

03.09

Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ

1,000

1,000

-

-

 

03.10

Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури

1,000

1,000

5,000

5,000

 

03.11

Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки

1,000

-

-

-

 

03.12

Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування

1,000

-

5,000

5,000

 

03.13

Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування

1,000

1,000

5,000

5,000

 

03.14

Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС 4

1,000

-

5,000

5,000

 

03.15

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

1,000

1,000

5,000

5,000

 

03.16

Для цілей підрозділів 03.01 - 03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

04

Землі природно-заповідного фонду

 

04.01

Для збереження та використання біосферних заповідників

-

-

-

-

 

04.02

Для збереження та використання природних заповідників 4

-

-

-

-

 

04.03

Для збереження та використання національних природних парків 4

-

-

-

-

 

04.04

Для збереження та використання ботанічних садів 4

-

-

-

-

 

04.05

Для збереження та використання зоологічних парків

-

-

-

-

 

04.06

Для збереження та використання дендрологічних парків

-

-

-

-

 

04.07

Для збереження та використання
парків - пам'яток садово-паркового мистецтва

-

-

-

-

 

04.08

Для збереження та використання заказників

-

-

-

-

 

04.09

Для збереження та використання заповідних урочищ

-

-

-

-

 

04.10

Для збереження та використання пам'яток природи

-

-

-

-

 

04.11

Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків

-

-

-

-

 

05

Землі іншого природоохоронного призначення

 

06

Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися
для профілактики захворювань і лікування людей)

 

06.01

Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 4

-

-

-

-

 

06.02

Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів

-

-

-

-

 

06.03

Для інших оздоровчих цілей

-

-

-

-

 

06.04

Для цілей підрозділів 06.01 - 06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

07

Землі рекреаційного призначення

 

07.01

Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення 4

1,000

1,000

5,000

5,000

 

07.02

Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту 4

1,000

1,000

5,000

5,000

 

07.03

Для індивідуального дачного будівництва

0,100

0,100

0,100

0,100

 

07.04

Для колективного дачного будівництва

0,100

0,100

0,100

0,100

 

07.05

Для цілей підрозділів 07.01 - 07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

08

Землі історико-культурного призначення

 

08.01

Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини

1,000

-

5,000

-

 

08.02

Для розміщення та обслуговування музейних закладів

-

-

-

-

 

08.03

Для іншого історико-культурного призначення

1,000

-

5,000

-

 

08.04

Для цілей підрозділів 08.01 - 08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

09

Землі лісогосподарського призначення

 

09.01

Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг

0,100

-

0,100

-

 

09.02

Для іншого лісогосподарського призначення

0,100

-

0,100

-

 

09.03

Для цілей підрозділів 09.01 - 09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

10

Землі водного фонду

 

10.01

Для експлуатації та догляду за водними об'єктами

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.02

Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.03

Для експлуатації та догляду за смугами відведення

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.04

Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.05

Для догляду за береговими смугами водних шляхів

-

-

-

-

 

10.06

Для сінокосіння

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.07

Для рибогосподарських потреб

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.08

Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей

3,000

3,000

3,000

3,000

 

10.09

Для проведення науково-дослідних робіт

-

-

-

-

 

10.10

Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд

-

-

-

-

 

10.11

Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів

-

-

-

-

 

10.12

Для цілей підрозділів 10.01 - 10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

11

Землі промисловості

 

11.01

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами

3,000

3,000

5,000

5,000

 

11.02

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості

3,000

-

5,000

-

 

11.03

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств

3,000

-

5,000

-

 

11.04

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)

3,000

-

5,000

-

 

11.05

Для цілей підрозділів 11.01 - 11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

12

Землі транспорту

 

12.01

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

2,000

-

5,000

-

 

12.02

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту

-

-

-

-

 

12.03

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту

-

-

-

-

 

12.04

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 4

-

-

-

-

 

12.05

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту

-

-

-

-

 

12.06

Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту

-

-

-

-

 

12.07

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту

-

-

-

-

 

12.08

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій

-

-

-

-

 

12.09

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту

-

-

-

-

 

12.10

Для цілей підрозділів 12.01 - 12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

13

Землі зв'язку

 

13.01

Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій

3,000

-

5,000

-

 

13.02

Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку

3,000

-

5,000

-

 

13.03

Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв'язку

3,000

3,000

5,000

5,000

 

13.04

Для цілей підрозділів 13.01 - 13.03, 13.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

14

Землі енергетики

 

14.01

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій

3,000

-

5,000

-

 

14.02

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії

3,000

-

5,000

-

 

14.03

Для цілей підрозділів 14.01 - 14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

15

Землі оборони

 

15.01

Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил 4

-

-

-

-

 

15.02

Для розміщення та постійної діяльності військових частин (підрозділів) Національної гвардії 4

-

-

-

-

 

15.03

Для розміщення та постійної діяльності Держприкордонслужби 4

-

-

-

-

 

15.04

Для розміщення та постійної діяльності СБУ 4

-

-

-

-

 

15.05

Для розміщення та постійної діяльності Держспецтрансслужби 4

-

-

-

-

 

15.06

Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки 4

-

-

-

-

 

15.07

Для розміщення та постійної діяльності інших, утворених відповідно до законів, військових формувань 4

-

-

-

-

 

15.08

Для цілей підрозділів 15.01 - 15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

16

Землі запасу

5,000

5,000

5,000

-

 

17

Землі резервного фонду

5,000

5,000

5,000

-

 

18

Землі загального користування 4

5,000

5,000

5,000

5,000

 

19

Для цілей підрозділів 16-18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

 

                     

  1 У разі встановлення ставок податку, відмінних на територіях різних населених пунктів адміністративно-територіальної одиниці, за кожним  населеним  пунктом ставки затверджуються окремими додатками.

             2 Вид цільового призначення земель зазначається згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548.

         3 Ставки податку встановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, статей 274, 277 Податкового кодексу України (значення з трьома десятковими знаками).

      4 Земельні ділянки, що класифікуються за кодами цього підрозділу, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування земельним податком відповідно до норм статей 281-283 Податкового кодексу України.

 

   5 Ставка податку встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

 

 

 

 

 

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                              

                                                                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                   Додаток № 3

                                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

                                                                                                               Рішення сесії Золотопотіцької селищної ради  

                                                                                                           від «___» ______________  2023 р.  № _____

                                                                                                                                                                                                            

 

 

ПЕРЕЛІК

пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку

 

 

Пільги встановлюються на 2024 рік та вводяться  в дію з 01.01.2024 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

 

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

61

6125

6125550000

Золотопотіцька селищна рада

 

 

Пільги  щодо сплати земельного податку для фізичних осіб:

 

Група платників

Категорія (цільове призначення) земельних ділянок

Розмір пільги (відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Неповні сім’ї (по втраті годувальника), в яких виховуються діти до 18-и років

02.01

100

Одинокі матері, які виховують дітей до 18-и років

02.01

100

Діти позбавлені батьківського піклування до 18-и років та особи з числа дітей сиріт до 23-ох років

01.03

02.01

100

Прийомні сім’ї, в яких виховуються діти до 18-и років

01.03

02.01

100

Сім’ї опікунів

02.01

100

Особи з інвалідністю першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

01.03

01.05

02.01

02.05

100

 

 

 

 

Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб:

 

Група платників

Категорія (цільове призначення) земельних ділянок

Розмір пільги (відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Загальноосвітні школи

01.09

100

Органи державної влади та місцевого самоврядування

03.01

100

Заклади освіти

03.02

100

Заклади охорони здоров’я та соціальної допомоги

03.03

100

Заклади культурно-просвітницького обслуговування

03.05

100

Служба ДСПС

03.14

100

Об’єкти фізичної культури і спорту

07.02

100

Землі оборони

15.00

100

Землі загального користування

18.00

100

 

Пільги надаються на умовах, визначених у п.6 додатку 1 до рішення сесії селищної ради.

Пільги визначаються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, статей 281 і 282 Податкового кодексу України.

 

 

 

 

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

 

Проєкт рішення - https://rada.info/upload/users_files/04392735/4115ace8ac670f4f1604552c54b315a5.pdf

                                                                                                                             

                                                                                                                         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь