ЗОЛОТОПОТІЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Тернопільська область, Чортківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про встановлення ставок туристичного збору на території Золотопотіцької селищної  ради на 2023 рік

Дата: 01.07.2022 09:23
Кількість переглядів: 57

П Р О Е К Т  

gerb 

ЗОЛОТОПОТІЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________ СКЛИКАННЯ

________ СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я № ____

 

 

від _____________  2022 року                                           смт. Золотий Потік

 

Про встановлення ставок

туристичного збору на території

Золотопотіцької селищної  ради на 2023 рік

 

Відповідно до статті 10, пункту 12.3 статті 12,  статей 265-287, 291-295  Податкового кодексу України,  керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону  України  «Про  місцеве самоврядування в Україні», за рекомендацією постійної комісії селищної ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Золотопотіцька селищна рада

ВИРІШИЛА:

 1. Установити  на території  Золотопотіцької селищної  ради на 2023 рік туристичний збір (додаток 1).
 2. Встановити ставки туристичного збору (додаток 2).
 3. Оприлюднити  рішення на офіційному веб-сайті Золотопотіцької селищної ради.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
 5. Рішення  Золотопотіцької селищної ради від 14 червня 2021 року № 728 «Про встановлення ставок туристичного збору на території Золотопотіцької селищної ради  на 2022 рік»  визнати таким, що втратило чинність з 01.01.2023 року.
 6. Рішення набирає чинності з 01.01.2023 року .

 

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

 

 

 

Додаток №1

                                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

                                                                                                             Рішення сесії Золотопотіцької селищної ради

                                                                                                   від «___» ______________ 2022 р.  № _____

 

          

ПОЛОЖЕННЯ

 про туристичний збір

на території Злотопотіцької селищної ради

 

 1. Загальні положення

1.1. Положення про туристичний збір на території Золотопотіцької селищної ради (далі – Положення) розроблено на підставі статті 268 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).

Положення визначає порядок справляння туристичного збору на території об’єднаної територіальної громади.

1.2. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до селищного бюджету.

 

 1. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення селищної ради, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1. пункту 5 цього Положення.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договору найму, у селі, радою якого встановлено такий збір;

б) особи, визначені підпунктом «в» підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» підпункту 5.1. пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до пункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» підпункту 5.1. пункту 5 цього Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

 1. Ставка збору

3.1. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, у розмірі 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

 1. База справляння збору

4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення.

 

 1. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

5.1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 7.2 пункту 7 цього Положення, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» підпункту 5.1. пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Золотопотіцькою селищною радою, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Золотопотіцької селищної ради.

 

 1. Особливості справляння збору
  1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Золотопотіцької селищної ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

  1. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення Золотопотіцької селищої ради.
  2. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку.

 

 1. Порядок сплати збору

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно на підставі рішення Золотопотіцької селищної ради.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

        8. Відповідальність

       8.1. За невиплату або ухилення від сплати туристичного збору настає відповідальність згідно чинного законодавства.

 

 

 

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Додаток № 2

                                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

                                                                                                             Рішення сесії Золотопотіцької селищної ради

                                                                                                   від «___» ______________ 2022 р.  № _____

       

   •  

   •  туристичного збору

 

Ставки встановлюються на 2023  рік та вводяться в дію з 01.01.2023 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території усіх територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

 

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або
населеного пункту, або території об'єднаної територіальної громади

 

61

6125

6125550000

Золотопотіцька селищна рада

 

 

Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі 0,15 відсотка – для внутрішнього туризму та 0,15 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

 

 

 

 

 

Т. в. о. селищного голови                                              Уляна ДЕМ’ЯНЧУК

 

 

 

 

 

 

                                                                                                   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь