Тернопільська область, Бучацький район

Перший зимовий фольклорно-етнографічний фестиваль колядок та щедрівок «Ой, радуйся земле!»

Колядували, щедрували, добра-радості бажали…

Наше селище завжди раде гостям, але цього дня 14 січня, привід був надзвичайний –  це проведення першого зимового фольклорно-етнографічного фестивалю колядок та щедрівок «Ой, радуйся земле!».

Свято розпочалось  Літургією у церкві святої Трійці, а продовжилось в глядацькій залі Золотопотіцької ЗОШ, в зв’язку з незавершеним ремонтом у будинку культури.
    Феєрія фестивалю  розпочалась благословенням настоятеля парафії о. Володимира.

В глядацькій залі – аншлаг. Тут зібралися люди різних релігійних конфесій та віросповідань.

На заході були присутні керівники громади – голова Золотопотіцької ОТГ Кушик Р.Р., який привітав маланкарів, колядників, та гостей фестивалю. Привітання також висловили заступник голови ОТГ –  Поврозник Ю.З., та секретар виконавчого комітету селищної ради – Дручок Г.І.

Учасники свята дарували коляду нашому пароху о. Володимиру, та голові Золотопотіцької ОТГ Кушик Р.Р., котрих щиро поважають, та оцінюють їхню підтримку.

У фестивалі взяли участь всі творчі колективи культпрацівників громади:

- творчий аматорський колектив Золотопотіцького Будику культури  «Кришталеві роси»

- сімейний дует Гарко Б.В. та Гарко Г.І.

- солісти клубу с.Возилів

- солісти Скомороського будинку культури

- вокальний жіночий ансамбль Сновидівського сільського будинку культури

- солістка  клубу с.Костільники

- жіночий вокальний ансамбль Миколаївського сільського клубу

- дівочий  ансамбль Соколівського сільського клубу, який на другий день підкорював обласну сцену.

Своїми творчими здобутками вони створили ауру щирості і святкової радості. До концертної програми увійшли яскраві та емоційні номери, а вдячні глядачі не скупились на аплодисменти!

Учасники районних  конкурсів і концертів  дует «Два Д» (Діана Земледух та Діана Шведюк) подарували глядачам колядку «Під віконцем горличка співала».

Цікавим був виступ Золотопотіцьких аматорів переберії та обрядових ритуалів, а своїм українським вбранням та символом  Різдва – вифлеємськими зірками ще більше прикрасили свято. Потічани та гості селища мали змогу поринути в казкове дійство переберії, послухати піснеспіви во славу Господа нашого Ісуса Христа, переглянути виставку новорічно-різдвяної атрибутики, майстерно оформлену працівниками бібліотеки.

Кульмінаційним акордом фестивалю стало спільне виконання колядки, яка звучала в унісон, і понесла між люди та у світ те, що віншує кожна різдвяна пісня – заклик до миру, добра і злагоди.

Родзинкою свята був виступ Андрія Стефанюка. Пісня «Щасливого Різдва» у його виконанні зірвала  шквал аплодисментів та бурхливі оваціі глядачів!

Як і годиться, на завершення,  всі колективи отримали грамоти селищної ради.

Працівники Золотопотіцького МБК доклали чимало зусиль, щоб фестиваль вийшов цікавим та пам’ятним і для гостей, і для жителів селища. Глядачі ж, запаслись незабутніми враженнями на довгий час.

Засновники Фестивалю: Золотопотіцька селищна рада, ідея – Поврозник Юрій.
Організатори Фестивалю:  режисер програми - Іванна Мариновська,  звукорежисер - Володимир Симак. Відеорепортаж – Петро Симак.

Проведення подібних фестивалів є дуже гарною традицією, яка об´єднує усіх українців у боротьбі за незалежність нашої держави та розбудову нової, квітучої України. Ніхто не зможе знищити те духовне і найцінніше, що у нас є – наших людей, нашу гідність та наше майбутнє. Тож хочу усім побажати мирного неба, добробуту та божого благословення.

Надіємось, що перший зимовий фольклорно-етнографічний фестиваль «Ой, радуйся земле!» стане традиційним у Золотому Потоці.

Директор Золотопотіцького МБК  Володимир Симак.

Більше світлин: дивитись в Фотогалереї - альбом "Хроніка подій"