Про недопущення виникнення лісових пожеж

Дата: 24.04.2021 07:47

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

від _________________ 20 __ року                                                      № _______________

Про заборону відвідування населенням

лісів і в’їзду до них автомобільного

транспорту в період високої пожежної

небезпеки протягом 2021 року

Керуючись статтями 6, 13, 21, 31 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, статтями 31 і 88 Лісового кодексу України, з метою недопущення виникнення лісових пожеж на території області у зв’язку з встановленням стійкої сухої погоди, високого класу пожежної безпеки:

1. Заборонити в період високої пожежної небезпеки протягом 2021 року (при встановленні IV і вище класу пожежної небезпеки за умовами погоди) відвідування лісів населенням і в’їзд до них (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства, транспорту державних природоохоронних служб і правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків, пожежних машин та іншої техніки для гасіння пожеж.

2. Обласному управлінню лісового та мисливського господарства,

лісогосподарським підприємствам, іншим постійним лісокористувачам:

1) обмежити в період високої пожежної небезпеки доступ населення та приватного автомобільного транспорту до лісів;

2) виявляти працівниками державної лісової охорони, служби державної охорони природно-заповідного фонду та притягувати до відповідальності порушників лісового і природоохоронного законодавства, складати представниками лісової охорони інших лісокористувачів акти про порушення законодавства встановленими особами та оперативно передавати матеріали на розгляд Державної екологічної інспекції в області;

3) встановити цілодобовий моніторинг природних екосистем для

своєчасного виявлення пожеж, гасіння загорянь на ранніх стадіях їх

виникнення, невідкладне оповіщення підрозділів Державної служби України з

надзвичайних ситуацій в області.

3. Державній екологічній інспекції в області забезпечити контроль за самовільним випалюванням сухої рослинності або її залишків у лісових масивах і на прилеглих до них територіях, оперативно реагувати на звернення щодо порушення цих вимог, при проведенні перевірок лісокористувачів контролювати виконання ними заходів із припинення доступу населення та приватного автомобільного транспорту в ліси, попередження пожеж, оперативного гасіння загорянь.

4. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Тернопільській області при здійсненні патрулювання на дорогах вживати заходів для недопущення в’їзду транспорту на територію лісових масивів області.

5. Районним державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування, Тернопільському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, департаментам агропромислового розвитку; з питань оборонної роботи, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації, управлінню екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації і постійним лісокористувачам проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо охорони лісів від пожеж, дотримання правил пожежної безпеки та тимчасової заборони відвідування лісів і в’їзду до них транспортних засобів у період

високої пожежної небезпеки.

6. Виконавцям розпорядження про проведену роботу інформувати управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації до 15 липня і 15 листопада 2021 року.

7. Управлінню екології та природних ресурсів обласної державної

адміністрації забезпечити узагальнення поданих матеріалів та про виконання

розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію до 2 серпня і

1 грудня 2021 року.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

Голова адміністрації                                                                              Володимир ТРУШ

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

№ 295/01.02-01 від 22.04.2021